Lajme

Haraqija: Do të rikthehem në politikë

01/16/2020 19:10
nga:B. D

Anëtari i LDK-së, Astrit Haraqija ka folur rreth mosangazhimit të tij të deritashëm në politikë.

Haraqija tregoi se pse ndodhi diçka e tillë.

”Nuk më ka thirrë kush, por as unë s’kam kërkuar të shkojë diku. Veç po i shoh çka po bëjnë në media dhe po qesh”.

Por, a do t’i rikthehet ai politikës?

”Nëse shpallen zgjedhjet, diku ka gjysma e marsit mund të ndodhin. Në Gjakovë VV e AAK janë të parat”.

”Shkojmë në zgjedhjet parlamentare, hy unë në listën e LDK-së, ku po duan të dalin ato të parat? Me këtë punë do të merrem. Do t’i kthehem jetës aktive në politikë”.

03/20/2020 17:43

“Lajmërohet” Astrit Haraqija pas mocionit ndaj Albin Kurtit: Mirë është mos me lujtē, me zjarrē, ujē, Edhe LDK!