Lajme

Haradinaj: Ta ruajmë bukurinë e Kosovës

04/22/2019 14:26
nga:Gazeta Blic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në Ditën e Tokës, 22 Prillin, ka bërë thirrje që të ruhen bukuritë e Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook ,Haradinaj ka thënë se përgjegjësia karshi natyrës dhe ambientit ku jetojmë duhet të shfaqet çdo ditë.

“Përgjegjësia jonë karshi natyrës dhe ambientit ku jetojmë, duhet të shfaqet çdo ditë. Sot kur shënojmë Ditën e Tokës, më shumë se kurrë, na duhet ndërgjegjësim e veprim në mbrojtje të ambientit. Ta ruajmë bukurinë e Kosovës”, ka shkruar Haradinaj.

05/12/2020 21:22

Isa Mustafa: Qytetari nuk vendos as për kryeministër e as për Qeveri