Lajme

Haradinaj: Studentët i dhanë drejtim kauzës për liri

03/11/2018 11:15
nga:M H

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke kujtuar 37 vjetorin e demonstratave të vitit 1981, ka shkruar ishte demonstrata më e fuqishme, e cila do të masovizohej në lëvizje popullore.

“11 marsi ishte demonstrata më e fuqishme, e cila do të masovizohej në lëvizje popullore. Sot, kujtojmë guximin e vizionin dhe nderojmë veprën e secilit student të Universitetit të Prishtinës, që 37 vjet më parë, mposhtën frikën duke i dhënë shpirt e drejtim kauzës sonë për liri. Mirenjohës përjetë”, ka shkruar ai në facebook.

12/18/2018 20:06

Frashër Krasniqi: Të gjithë u çuan kundër Mogherinit përveç Vetëvendosjes