Lajme

Haradinaj shpreh nderime para Memorialit të Dëshmorëve Britanik

11/12/2017 11:35
nga:Gazeta Blic

Ambasada britanike në Prishtinë ka organizuar sot Shërbimin Përkujtimor pranë Memorialit të Dëshmorëve Britanik, për të kujtuar Ditën Përkujtimore të Mbretërisë së Bashkuar.

Pranë memorialit ka bërë kryeministri, Ramush Haradinaj dhe ministri i FKS-së, Rrustem Berisha.

Shërbimi përkujtimor është përcjellë me ceremoni për të shënuar ridedikimin e memorialit i cili është zhvendosur nga selia e KFOR-it në Sheshin “Edith Durham” në Prishtinë.

12/09/2018 12:34

Mënyra se si Edi Rama përshëndet kryeministrin Haradinaj do iu shkrijë së qeshuri!