Lajme

Haradinaj: Shpallja e zgjedhjeve e pamundur dhe e paarsyeshme!

04/02/2020 12:31
nga:Norë Kelmendi

Ka përfunduar takimi mes presidentit të vendi, Hashim Thaçit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, shkruan GazetaBlic.

Menjëherë pas takimit, Haradinaj, tha se zgjedhjet në Kosovë në këtë kohë pandemie, janë të pamundura dhe të paarsyeshme.

“Sapo përfundova një takim me presidentin Thaçi diskutuam temën për moemntin politik pas mocionit, AAK mendon se më sigurtë për Kosovën është me pasë një qeveri të votuar në parlament se sa me vazhdu me një qeveri të shkarkume, shpalljen e zgjedhjeve e shohim të pamundshme dhe të paarsyeshme”, tha Haradinaj.

Limaj: Presidenti të shmangë mundësinë e zgjedhjeve, të respektojë Kushtetutën!

05/27/2020 11:41

Zotimi i Haradinajt: Pas vendimit të Kushtetueses për 48 orë do ta votojmë Qeverinë e re