Lajme

Haradinaj: Qeveria e shkarkuar po e cenon Kushtetutën!

04/14/2020 14:08
nga:N.K

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kritikuar vendimin e fundit të Qeverisë së Kosovës, për kufizimin e lëvizjes.

Ai ka thënë se Kushtetuta e vendit duhet të mbrohet nga cenuesit e saj e që sipas tij Qeveria e shkarkuar është cenuesi kryesor i saj.

Ai ka thënë se qytetarit të Kosovës i është shkelur e drejta në bazë të specifikave dhe i është pamundësuar të kryej detyrat bazike në kohën e caktuar prej 1 orë e 30 minuta.

Kushtetuta e vendit të mbrohet nga cenuesit e saj. Qeveria e shkarkuar është cenuesi kryesor i saj. Pas vendimit të…

Publiée par Ramush Haradinaj sur Mardi 14 avril 2020

12/08/2020 12:14

“Më ka sharë një Kosovë që jam bërë me hajnat e prontos”, analistët politikë komentojnë deklaratën e Haradinajt