Lajme

Haradinaj për vizitë në Shqipëri

08/07/2018 18:30
nga:Gazeta Blic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nesër viziton Bashkinë e Vlorës, gjatë të cilës do të zhvillojë një sërë aktivitetesh.

Ai me këtë rast do të takohet me kryebashkiakun Dritan Leli, do të vizitojë Monumentin e Pavarësisë, si dhe do të vendosë kurora lulesh pranë varrit të Ismail Qemalit.

Haradinaj do të vizitojë edhe Muzeun Historik dhe atë të Pavarësisë në Vlorë, thuhet në njoftimin e kabinetit të Qeverisë së Kosovës.

01/23/2020 23:51

Ramush Haradinaj ‘godet’: Edi Rama një ‘hajgarexhi’ – ideoi ndarjen e Kosovës dhe loboi për këtë ide