Lajme

Haradinaj nuk tërhiqet nga bindja e tij, Albin Kurti është mashtrues

01/22/2020 13:50
nga:B. D

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradianj, pas mbledhjes së qeverisë ka thënë se nuk ka asnjë komunikim me Albin Kurtin e VV-së, ndërsa shton se Kurti është mashtrues dhe qasja e tij ndaj temave të rëndësishme për vendin janë mashtruese, raporton GazetaBlic.

Ai shtoi se qytetarët më 6 tetor vendosën që AAK të mbetet në opozitë.

“Nuk kemi komunikim me VV, unë kam deklaruar se zoti Kurti po mashtron, është një mashtrues se bindja ime është qasja e tij ndaj temave është mashtruese, qytetarët vendosën ne me mbet në opozitë”, tha Haradinaj.

03/29/2020 14:58

Kurti: Presidenti të mendojë për datë të zgjedhjeve, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga VV