Lajme

Haradinaj merr urim nga homologu belg

11/11/2017 15:10
nga:anonymous1000144531

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pranuar urim nga Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij në Facebook.

Më poshtë urimi i plotë:

I nderuar zotëri Kryeministër, i nderuar koleg,

Kam nderin të ju përgëzoj për emërimin tuaj si Kryeministër i Republikës së Kosovës.

Në emër të Qeverisë së Belgjikës, ju dëshiroj sukseset më të mira, veçanërisht në konsolidim të institucioneve, të sundimit të ligjit dhe të zhvillimit ekonomik të Kosovës, poashtu në fuqizimin e stabilitetit të shtetit tuaj, si dhe në thellimin e bashkëpunimit rajonal.

Belgjika, poashtu, shpreson që Kosova të vazhdojë të shënojë progres në thellimin e marrëdhënieve më të ngushta me Bashkimin Evropian.

I juaji sinqerisht,

Charles Michel

Image may contain: text

12/09/2018 12:34

Mënyra se si Edi Rama përshëndet kryeministrin Haradinaj do iu shkrijë së qeshuri!