Lajme

Haradinaj: Ilaz Kodra ra heroikisht për t’u ringritur atdheu i lirë

04/30/2019 18:54
nga:A. R.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar dëshmorin Ilaz Kodra në 20 vjetorin e rënies së tij.

Haradinaj në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se Kodra ra heroikisht për t’u ringritur atdheu i lirë.

“Ilaz Kodra, u fliju 20-vjet më parë, për ta shkruar një faqe të lavdishme të historisë sonë. Ai ra heroikisht për t’u ringritur atdheu i lirë dhe do të jetojë përjetësisht mes popullit të tij. Lavdi komandantit Ilaz Kodra dhe të gjithë bashkëluftëtarëve të tij”, ka shkruar në Facebook, Ramush Haradinaj.

07/23/2019 08:44

Detaje të reja për mërgimtarët që u aksidentuan dje në Kroaci, ja nga cili qytet janë dhe gjendja e tyre shëndetësore