Lajme

Haradinaj e kujton Heroin e Kosovës, Sadedin Shehun, në 21-vjetorin e rënies

11/19/2019 17:50
nga:B. D

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka kujtuar Heroin e Kosovës, Sededin Shehun, shkruan GazetaBlic.

Haradinaj e kujtoi Shehun në 21-vjetorin e rënies, duke treguar për veprimtarinë e tij gjatë kohës sa ishte gjallë.

Postimi i tij i plotë:

Në 21-vjetorin e rënies kujtojmë me përulje Heroin e Kosovës, Sadedin Shehun. I rritur në frymën e atdhedashurisë, ai u ngrit në ushtar shembullor për t’i shërbyer me nder Atdheut. Lavdi e përjetshme Sadedinit dhe të gjithë bashkëluftëtarëve të tij të rënë për lirinë e Kosovës!

Në 21-vjetorin e rënies kujtojmë me përulje Heroin e Kosovës, Sadedin Shehun. I rritur në frymën e atdhedashurisë, ai u…

Publiée par Ramush Haradinaj sur Mardi 19 novembre 2019

08/12/2020 09:04

Anita e lumtur afër Ramushit: Kur t’don, t’don!