Lajme

Haradinaj dhe Daka bisedojnë për zgjedhjet lokale

09/15/2017 15:04
nga:Gazeta Blic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në zyrën e tij kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Valdete Daka.

Daka e ka siguruar kryeministrin Haradinaj se përgatitjet për zgjedhjet lokale të 22 tetorit po bëhen në mënyrë efikase.

Kryeministri Haradinaj shprehu gatishmërinë për të bashkëpunuar ngushtë me KQZ-në, për çdo çështje, dhe u zotua se do të ndihmojë edhe në rishikimin e buxhetit për KQZ-në, që të organizojë zgjedhje të suksesshme edhe në të ardhmen.

12/11/2019 13:20

Haradinaj njofton se janë rikthyer në Shqipëri personat e fundit të strehuar në Parkun Inovativ në Prizren