Lajme

Haradinaj deklarohet pas takimit me deputetët gjermanë

04/01/2019 10:08
nga:A. R.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është deklaruar për media pas takimit që ka zhvilluar  me deputetët e Bundestagut Gjerman, Peter Bauer (CDU) dhe Christian Schmidt (CSU), njofton Gazeta Blic.

Haradinaj, tha që në takim është biseduar për marrëdhëniet Kosovë-Gjermani.

“Kam nderin të pres deputetët gjerman, biseduam për bashkëpunimin bilateral Kosovë-Gjermani që është në progres dhe mund të bëhet më shumë. Konfirmova gatishmërinë time të thellojmë këtë bashkëpunim. Po ashtu shpreha falënderim për procesin e Berlinit, ky proces ka ndihmuar rajonin, falënderoj edhe Merkelin. Ne jemi Kosova dhe dëshirojmë të jemi Kosovë, jemi po ashtu Evropë dhe dëshiroj t’i bashkohemi Evropës dhe të lëvizim lirshëm pa viza”, tha Haradinaj para mediave, raporton Gazeta Blic.

Deputetët gjerman, kanë zhvilluar edhe një takim më herët me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën./Gazeta Blic./

 

 

 

 

 

 

06/20/2019 17:20

U përjashtua pas vendimit të Veselit, Mustafa: PDK u çlirua nga ankthi i njerëzve të paprekshëm