Lajme

Haradinaj: Çështje javësh kur Kosova do të marr lajmin për vizat

05/17/2018 16:23
nga:D.I

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se çështje javësh kur Kosova do të marr lajmin për vlerësimin e përmbushjes së kritereve për liberalizimin e vizave.

“Samiti i Sofjes ishte rast i mirë për t’i treguar të arriturat e Kosovës përpara liderëve europianë dhe Deklarata e Përbashkët është një dëshmi që Kosova e ka të sigurtë perspektivën euro-atlantike”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Kosova, sipas tij, përfundimisht është palë në raport me BE dhe duhet avancuar këtë marrëdhënie.

 

 

10/20/2018 18:27

Haradinaj: Ushtri si çdo ushtri e botës, asgjë ‘mangu’ nuk ka