Lajme

Haradinaj bën homazhe te Pllaka Memoriale e ushtarëve të KFOR-it

03/23/2019 12:39
nga:A. R.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe tek Pllaka Memoriale e ushtarëve të KFOR-it, të rënë gjatë shërbimit në Kosovë, njofton Klan Kosova.

Haradinaj ishte i shoqëruar nga Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, Ministri i FSK-së Rrustem Mustafa dhe Komandanti i FSK-së Rrahman Rama.

Për nder të ushtarëve të rënë, Filharmonia e Kosovës, ka performuar pranë Pllakës Memoriale nëSheshin “Nënë Tereza”.

01/17/2020 23:39

Haradinaj: Rama e Thaçi e vendosën Kosovën në “ruletë ruse”