Lajme

Hajredin Kuçi tha se qytetarët do ta lypin PDK-në, vjen reagimi i Haki Abazit

01/17/2020 00:07
nga:Gazeta Blic

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, në emisionin DPT te Fidani në T7 i është përgjigjur Hajredin Kuçit të Partisë Demokratike të Kosovës i cili ka thënë se do PDK’në do ta kërkojnë sërish.

Abazi tha se Kuçi është personi i fundit që mund të flet për transparencë politike.

“I fundit që mund të flet për transparencë politike është z. Kuçi”, është shprehur Hajredin Kuçi.

Tutje, Abazi tha se arsyeja kryesore pse jemi në një krizë financiare është për shkak të tij dhe kolegëve të tij.

“Arsyeja pse jemi këtu me kriza financiare në vend është për shkak të Kuçit dhe kolegëve të tij”, ka thënë Abazi.

“Për këtë punë votuesi ua ka tregu vendin atyre që e blen votën”, ka përfunduar Abazi.

Vjen goditja e radhës nga VV për LDK: Nagavci thotë se i propozuan LDK-së të punojmë në shkarkimin e Thaçit, por si duket ju pengoi

02/23/2020 22:20

Parashikimi i Hajredin Kuçit për Qeverinë Kurti: Kaq do t’i zgjas mandati