Sporti

Guardiola vjen me deklaratën e vitit për mbrojtësin John Stones

03/20/2017 19:48
nga:Gazeta Blic

Pep Guardiola ka folur me elozhe rreth mbrojtësit të skuadrës së tij, John Stones.

Qendërmbrojtësi anglez është transferuar te ‘Qytetarët’ nga Everton për një shifër rreth 50 milionë euro.

Por, Stones ka qenë shumë i kritikuar nga mediat dhe njohësit e futbollit për paraqitjet e dobëta të tij, duke e fajësuar Cityn për shifrën e paguar për të.

Megjithatë, kështu nuk mendon edhe trajneri i tij Pep Guardiola, i cili e vlerëson shumë atë.

Sipas trajnerit spanjoll, Stones është futbollisti që ka më së shumti personalitet në dhomat e veshjes tek skuadra e tij.

“John Stones është futbollisti që ka më shumë personalitet se gjithë të tjerët këtu në dhomat e veshjes”.

“Stones ka më shumë topa se të gjithë. Nën presion. E dashuroj atë”, përfundoi trajneri spanjoll.

06/19/2018 09:15

City afër Jorginho