Sporti

Guardiola: Bravo, gati për ndeshjen ndaj Liverpoolit

11/08/2019 11:31
nga:M K

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, beson se portieri Claudio Bravo është i gatshëm për ndeshjen ndaj Liverpoolit.

Manchester City barazoi me Atalantën, kurse Ederson u lëndua dhe ai e ka humbur ndeshjen ndaj kampionëve të Evropës.

Mirëpo, sipas teknikut spanjoll, Bravo do të jetë zëvendësimi i brazilianit.

“Është i gatshëm për ndeshjen e të dielës. Nëse Ederson mund të luajë atëherë do të luajë, nëse jo do të jetë Claudio.

Kjo është e gjitha. Kemi një situatë të pabesueshme dhe do të bëjmë më të mirën”, ka thënë Guardiola.

04/28/2020 20:09

Guardiola dhe tetë lojtarë të Cityt duhet të izolohen