Lajme

Grenell shkruan në Twitter për takimin me Kurtin

01/23/2020 14:58
nga:B. D

I dërguari Special i presidentit amerikan, Richard Grenell,ka falënderuar liderin e VV-së, Albin Kurti, për takimin dhe diskutimin që kanë pasur gjatë ditës së sotme, shkruan GazetaBlic.

Grenell ka shkruar se zhvillimi ekonomik dhe krijimi i vendeve të punës duhet të jetë prioritet për të gjithë.

“Faleminderit Albin. Zhvillimi i ekonomisë dhe krijimi i vendeve të reja të punës duhet të jetë prioritet i tërë regjionit”, ka shkruar Grenell në Twitter.

06/01/2020 18:59

Qeveria e Kurtit i reagon Gjykatës Kushtetuese: Po bie në kundërshtim me vetveten!