Sporti

Gol në lojën shtesë në duelin Shqipëri – Moldavi

06/11/2019 22:35
nga:M K

Shqipëria ka vulosur fitoren ndaj Moldavisë.

Ramadani ka shënuar në lojën shtesë, për rezultatin 2-0, shkruan GazetaBlic.

Përderisa kanë mbetur edhe dy minuta deri te fundi i ndeshjes, kuq e zinjtë e Reyas tashmë e kanë siguruar fitoren ndaj moldavëve.

Me këtë fitore, Shqipëria shkon në kuotën e gjashtë pikëve dhe pozicionohet e katërta në renditjen tabelare të grupit H.

Pas pak do të vijmë informata shtesë nga ky duel, si notat e lojtarëve, deklaratat e trajnerëve e statistika tjera që e karakterizuan këtë sfidë.

/GazetaBlic/

09/18/2019 22:41

Çmenden serbët – Sportistët kosovarë ngrisin flamurin kombëtar dhe atë shtetëror në mes të Serbisë