Lajme

Gjykata turke liron shtatë gazetarë dhe punëtorë të opozitës

07/28/2017 21:03
nga:A. R.

Një gjykatë e Stambollit vendosi të lirojë sot shtatë gazetarë dhe punëtorë të opozitës, deri në përfundim të gjykimit.

Gjykata, megjithatë vendosi që pesë gazetarë të mbeten në paraburgim, duke përfshirë një kryeredaktor, do të mbeten në paraburgim sipas Kodit të Procedurës, raporton AP.

 

 

01/15/2020 22:31

Policia egjiptiane bastis Zyrën e Anadolu Agency në Kajro, arreston 4 punonjës