Lajme

Gjuriq përplaset me Jankoviq shkas çështja e Kosovës

05/17/2018 17:20
nga:D.I

Shefi i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, beson se kryetari i Lëvizjes së qytetarëve të lirë Sasha Jankoviq edhe një herë demonstroi injorancën dhe papjekurinë politike, duke i kërkuar presidentit serb të dalë publikisht me propozime për zgjidhjen e ‘çështjes’ së Kosovës.

Jankoviq tha në konferencën për shtyp se kur është fjala për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, të gjithë në Serbi kanë dhënë pikëpamjet e tyre për zgjidhjen, dhe se këtë nuk e bëri presidenti Aleksandar Vuçiq.

09/20/2018 19:13

Mediat në Serbi e vënë në siklet Gjuriqin për Shaqirin dhe Xhakën