Euro2024

Gjest i jashtëzakonshëm nga Tifozat Kuq e Zi, ftojnë Hysajn tek tribuna dhe i japin përkrahje maksimale

06/20/2024 11:03
nga:Lorik J

Elseid Hysaj mori dje mbështetjen e madhe nga tifozët shqiptarë – pasi u gozhdua në rrjetet sociale për paraqitjen e dobët në ndeshjen ndaj Italisë.

Shqipëria dje barazoi 2-2 ndaj Kroacisë në takimin e dytë të grupit në Euro 2024. Shqiptarët kaluan në epërsi me golin e Qazim Lacit në minutën e 11-të pas krosimit të Jasir Asanit, ndërsa Andrej Kramaric barazoi në minutën e 74-të pas një pasimi të Ante Budimir. Vetëm dy minuta më vonë, pas veprimeve të Budimir dhe Luka Susic, mbrojtësi shqiptar Klaus Gjasula shënoi autogol. Në minutën e 95-të Gjasula, e cila hyri në lojë në minutën e 73-të, shënoi gol për 2:2.

@justin…bespalla

♬ original sound – Justin Bespalla

Pas ndeshjes, tifozët Kuq e Zi ftuan Elseid Hysajn pranë tyre për t’i dhënë mbështetjen dhe normalisht për të festuar pak me të.

Lojtari u pa në fisponim të mirë – pasi normalisht kjo i duhej në këto momente të vështira.