Sporti

Gjakova e fortë, mposht rusen Dzhigaros

07/12/2019 12:22
nga:Ideal

Nora Gjakova ka arritur që ta mposhtë Diana Dzhigaros nga Rusia, në luftën e saj të parë.

Xhudistët kosovarë, sot kanë garën e radhës, në Grand Prixin e Budapestit, transmeton koha.net.

Kosova është duke u përfaqësuar me pesë garues, katër në konkurrencën e femrave dhe një te meshkujt.

Garueset femra që do të ndeshen sot janë, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova e Distria Krasniqi ndërsa nesër Loriana Kuka, ndërsa në kategorinë e meshkujve Kosova përfaqësohet nga Akil Gjakova. koha