Showtime

Gigi Hadid: Është më mirë të kesh disa miq të vërtetë sesa mijëra dhe asnjë i siqertë

05/27/2020 17:11
nga:N S

Modelja 24-vjeçare mendon se karriera e saj si modele ka ardhur në kurriz të disa prej miqëve të saj më të dashur.

Duke pozuar për fotografi përkrah Taylor Swift, Ruby Rose, Bella Hadid, Karlie Kloss, Adwoa Aboah dhe Kendall Jenner, ajo ka arritur të jetë ajo që është sot edhe pse ka humbur shumë miq, shkruan Elle magazine, përcjell GazetaBlic.

Në intervistën e saj për Harper’s Bazaar në muajin korrik të vitit 2016-të, Gigi tha se shumë gjëra interesante dalin nga miqt. ‘Pra, në një farë mënyre është mirë sepse mësoni se është më mirë të keni disa miq vërtet të mirë sesa mijëra miq për të cilët nuk jeni vërtet të sigurt’, tha modelja.

Duke diskutuar miqtë që nuk kanë arritur të kuptojnë kërkesat e karrierës së saj, modelja tha: ‘Ka njerëz që e kuptojnë se unë i dua ata dhe që e dinë se kur të kthehem do t’i thërrasë në qytet, por ndonjëherë nuk mund t’i telefonoj çdo ditë sepse jam në vende të ndryshme. Kam humbur shumë miq sepse merrem me punë për një periudhë të shkurtër dhe ata nuk po arrijnë ta kuptojnë dhe më thonë se kam ndryshuar’. 

Fatmirësisht, motra e saj Bella Hadid është ajo e cila merret më shumë duke e këshilluar Gigin sa i përket shoqërisë dhe njëkohësisht është mikja e saj më e mirë. ‘Shumë kohë ndjehem e lodhur nga etika ime e punës dhe nga pritjet që i vë vetvetes. Është me të vërtetë bukur kur ke njerëz që thonë: Është mirë të marrësh kohë për veten tënde të pushosh,‘shpjegoi ajo.

Gigi thuhet se i duhet një shoqëri e cila ka vullnetin për të kaluar kohë me të edhe pse koha e saj është e ngjeshur. ‘Shoqe! O ju e njihni Taylor Swift’. Duke përshkruar lidhjen e saj të ngushtë me Hadid, këngëtarja 29-vjeçare zbuloi se: ‘Si mike, Gigi është një nga njerëzit e parë ku shkoj për këshilla‘.

‘Ajo ka këtë aftësi të jashtëzakonshme për të parë të gjitha anët e një situate dhe ta thjeshtojë atë për ju, për të parë kompleksitetin e njerëzve … Rregulli # 1 i Gigi është që t’i trajtojë njerëzit ashtu siç dëshiron të trajtohet, kështu që ajo është në kohë (ose herët) për të punuar, thotë përshëndetje për të gjithë në gjendje, i pyet ata si janë, dhe në të vërtetë dëgjon përgjigjen e tyre. Ajo është një person me natyrë tipike dhe gjithëpërfshirëse që ka arritur të bëhet një lojtar i madh i pushtetit dhe biznesmene pa e kompromentuar kurrë atë,” shtoi këngëtarja e hitit ‘You need To Calm Down’. Duket se Gigi ka mësuar se është më mirë të kesh disa miqësi të forta sesa shumë marrëdhënie të dobëta.

/GazetaBlic/

 

 

09/24/2020 08:49

Gigi Hadid dhe Zayn Malik bëhen prindër për herë të parë, modelja lind një vajzë