Sporti

Giggs: James është si Ronaldo

11/12/2019 18:11
nga:Lorik J

Legjenda e Manchester United dhe njëkohësisht trajneri i Uellsit, Ryan Giggs e ka krahasuar blerjen e verës të skuadrës së Manchesterit, Daniel James me Cristiano Ronaldo’n.

James arriti ne United nga ekipi i EFL Championship, Swansea City dhe ka qenë mjaft aktiv në Old Trafford në këtë fillim sezoni, përcjell GazetaBlic.

Anësori qe mbushi 22 vjet të dielën, është përfshirë në 3 gola dhe poaqë asiste në 16 ndeshjet për “Djajtë e Kuq”.

Trajneri Uellsian Giggs i cili është poashtu trajner i Daniel James, ka thënë për të se ka mentalitetin e njejtë me atë të Cristiano’s sa ishte pjesë e United.

/GazetaBlic/