Sporti

“Lionel Messi është më i mirë se Diego Maradona”

03/29/2020 22:02
nga:Mergim Rreci

Antonio Cassano ka pohuar se Lionel Messi është më i mirë se Diego Maradona sepse ai ka bërë “të njëjtat gjëra për 15 vjet”.

Messi i dha fund pritjes së gjatë të Argjentinës për Maradonën e ri ’, duke mos parë mbrapa që prej fillimit të karrierës së tij 2004-05, dhe Cassano beson se qëndrueshmëria e tij e tij e bën atë superior ndaj ikonës së Napolit.

“Maradona bëri diçka që nuk ishte parë kurrë më parë për 4-5 vjet, por Messi ka bërë të njëjtat gjëra për 15 vjet,” i tha ish-sulmuesi i Italisë Corriere dello Sport, përcjell GazetaBlic.

“Ai ka shënuar 710 gola dhe ka bërë 300 asistime. Kur ai luan, skuadra e tij tashmë është 1-0 lart.

“Tifozët e Maradona duhet ta kapërcejnë atë. Someoneshtë dikush që e rrëzoi ”.