Lajme

Gëzim Kelmendi ‘kërcënon’ Uran Ismajlin!

09/13/2017 21:50
nga:D.I

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi  përmes një postimi në Facebook  ka reaguar ndaj ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismaili i cili u shpreh se 4 vdekjet e cilësuara si të dyshimta në QKUK nuk kanë ndodhur nga faktori njeri, por nga kompania pa liçencë që ka furnizuar me gaz, raporton Gazeta Blic 

“Nëse nuk ndërmerr masa konkrete ndaj atyre që kanë keqmenagjuar me QKUK-në, atëherë edhe ti e mbanë një pjesë të përgjegjësisë për vdekjet që kanë ndodhur këto ditë në QKUK”, ka shkruar Kelmendi në Facebook.

Ja postimi i plotë i Kelmendit:

Ju thuani se vdekjet dyshohen se kanë ardhur nga gazi që ka furnizuar kompania që nuk ka pasur liçencë.

Po kush ia ka dhënë tenderin asaj kompanie?

A ia ka dhënë faktori njeri, apo qeni apo macja?

Ministër Ismaili, unë e di që nuk je mjek me profesion, por e di që është ma mirë me folë të drejtën se sa me dalë qesharak para opinionit.

Nëse nuk ndërmerr masa konkrete ndaj atyre që kanë keqmenagjuar me QKUK-në, atëherë edhe ti e mbanë një pjesë të përgjegjësisë për vdekjet që kanë ndodhur këto ditë në QKUK.

Fillimisht duhesh ta shkarkosh drejtorin e QKUK -së Curr Gjocajn, i cili mbanë përgjegjësinë kryesore përshkak të keqmenagjimit.

E di se pak e ke të vështirë, ngase Curr Gjocaj është i emëruar nga njerëzit e PDK-së.

Por, nëse ia don të mirën e qytetarëve dhe shëndetësisë kosovare, duhesh ndëshkuar fajtorin, qoftë edhe nëse është nga partia juaj.

05/04/2018 15:02

Ekspertët e OBSh-së: Koncepti i qyteteve të shëndetshme i nevojshëm për Kosovën