Lajme

Gazetari Ahmeti: Krerëve të vendit po i duhen trazirat. Kjo është arsyeja!

11/24/2017 12:25
nga:Gazeta Blic

Gazetari Arben Ahmeti ka thënë se dikujt në Kosovë po i konvenojnë trazirat.

Sipas tij, janë pikërisht krerët e vendit që me çdo kusht po duan trazira, pak para se Gjykata Speciale të ngris aktakuzat e para, raporton Gazeta Blic.

E, këto trazira sipas tij, më së lehti bëhen duke nxitur Lëvizjen Vetëvendosje.

Shënimi i plotë i tij:

 

Krereve te ketij vendi u duhet trazire deri me 20 dhjetor ne menyre qe ta mbyllin edhe kete vite pa aktakuza te Gjykates Speciale. Zgjedhjet perfunduan dhe nuk ka arsye qe aktakuzat te mos ngriten per shkak te tyre. Nje trazire nga Vetevendosje do te ishte e mireseardhur. Lehte kjo pune. Denoji aktivistet, arresto Albinin, edhe nguci me rezultat te zgjedhjeve. Trazira gati.

03/26/2020 23:36

Shpend Ahmeti thotë se në pesë apo gjashtë lagje të Prishtinës ka raste me Covid-19