Showtime

Ganimete Musliu tregon se i ka thënë JO Gjykatës Speciale, Leonora Jakupi e komenton deklaratën e saj

06/29/2020 14:00
nga:N S

Thirrja e presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit PDK, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale shkaktoi reagime shumta.

Fytyra të njohura publike reaguan me postime në rrjete sociale duke shprehur pakënaqesitë lidhur me këtë thirrje, shkruan portali GazetaBlic.

Edhe deputetja e Kuvendit nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu tregoi se nuk pajtohet me vendimin e Gjykatës Speciale.

Përveç tjerash, ajo ka publikuar një video në Instagram që tregon se ka qenë kundër formimit të Gjykatës. Me një prononcim për media nga Kuvendi, Musliu thotë se ka qenë kundër.

Deputetja, mori komente të shumta në këtë postim, edhe këngëtarja Leonora Jakupi i ka shkruar një koment. Ajo e ka quajtur të veçantë deputeten.

View this post on Instagram

Kur i thash JO Gjykates Speciale.

A post shared by Ganimete Musliu (@ganimete.musliu) on

08/31/2020 22:45

Në foton pranë detit tregoi pak si shumë, ja çka i shkruan Leonora Ganimete Musliut