Geek

Galaxy Watch 3 del në shitje edhe online

06/18/2020 15:32
nga:L I

Ora pritet të vijë në dy madhësi, me lidhjen LTE dhe Wi-Fi në dispozicion.

Galaxy Watch 3 e panjohur e Samsung ka dalë në internet, duke treguar dy madhësitë e orës dhe disa nga karakteristikat e saj të pritshme, transmeton lajmi.net.

Veshja e re u vu re në uebfaqen e certifikimit NRRA të Koresë së Jugut nga MySmartPrice. Duket se ka një fishek rrotullues fizik dhe dy butona në anën e djathtë të pajisjes.

Rrathë rrotullues ishin më parë një tipar në Samsung Watches, por mungonte nga Galaxy Watch 2. Ka të ngjarë që ora të lëshojë në të dy variantet 41 mm dhe 45 mm, me ekranet 1.2 dhe 1,4 inç, përkatësisht.

Të dy pajisjet do të vijnë në trupa prej çeliku inox dhe titan, me ekranin e mbrojtur nga Corning Gorilla Glass DX.

Për sa i përket tipareve, Samsung Galaxy Watch 3 do të ketë 1 GB RAM dhe 8 GB hapësirë ​​të brendshme. Ai gjithashtu do të funksionojë sistemin operativ Tizen 5.5 të Samsung, me versionet LTE dhe Wi-Fi të pajisjeve.

Orë inteligjente më e vogël do të ketë një bateri 247mAh, ndërsa varianti 45 mm duhet të ketë një bateri më të madhe 340mAh.

Për referencë, Apple Watch Series 5 ka një bateri 296mAh, me ndërmarrjen Cupertino që kërkon katër orë bateri ndërsa përdor një lidhje 4G LTE dhe 14 orë bateri ndërsa është e lidhur me një iPhone përmes Bluetooth.

Karakteristika të tjera që pritet të sillen në orë, përfshijnë mbështetjen GPS dhe një vlerësim 5ATM, i cili i jep asaj rezistencë ndaj ujit në 50 metra deri në 10 minuta.

SamMobile sugjeron që ora do të jetë në gjendje të matë rrahjet e zemrës dhe presionin e gjakut, si dhe të pajiset me një sensor ECG (elektrokardiogram) i përdorur për të kontrolluar ritmin e zemrës suaj.