Lajme

Fyhet rëndë Adem Jashari nga vëllau i Avdyl Rexhepit: “Kush i ka thanë atij me dekë për Kosovë”, reagon OVL-ja!

05/10/2020 13:19
nga:N.K

Gazetari maqedon Zoran Bozhinovski, gjatë ditës së sotme, ka publikur një video, ku protagonist të videos janë, Qani Rexhepi vjehrri i djalit të Mulla Sulës, njëherit edhe shef i medresës, Kadri Krasniqi i punësuar në medresenë Isa Beu, Bekim Dibrani dhe Fevzi Jakupi, shkruan GazetaBlic.

Sipas publikimit të Bozhinovskit, personat në fjalë, duke shkuar për të marrë mirënjohje nga OVL-UÇK e Kosovës, kënaqen me muzikë sërbisht në veturë dhe e shajnë e fyejnë rëndë Adem Jasharin duke thënë se: “Kush i ka thënë aty me vdekë për Kosovë”.

Kjo video tashmë i ka rënë në sy edhe kryetarit të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj.

Haradinaj tha për GazetaBlic se mirënjohja i është dhënë vëllaut të protagonistit të kësaj video, Qani Rexhepi, Avdyl Rexhepit.

Ai shton se nuk do të marrin masa ndaj Avdyl Rexhepit, pasi ai nuk është përgjegjës për veprimet e vëllaut të tij

“Mirënjohjen e ka marrë vëllau i tyre, Avdyl Rexhepi, dhe mirënjohjen që e ka marrë për kontributin e tij gjatë luftës, nuk ia revokojmë për shkak se ai që shihet në videon në fjalë është vëllau i Avdylit”.

Tutje Haradinaj thotë se ata kanë dyshime rreth kësaj video pasi është publikuar nga një gazetarë i cili sipas Haradinaj çdo gjë e nxerrë jashtë kontestit.

“Për shkak se videoja është publikuar nga gazetari në fjalë, ne kemi dyshime, ai dihet për veprimet dhe shkrimet e tij, por mesa duket vëllau i Avdylit dhe gazetari janë shokë”.

Haradinaj tutje nuk e komentoi përmbajen e videos ku fyhet rëndë Adem Jashari.

Në vazhdim ndiqeni videon në fjalë ku përdoren fjalët fyese ndaj Adem Jasharit!

KAKO REISOT ŽARKO I BRAKJATA GO SLAVAT UČK!?

Publiée par Зоран Буревесник Божиновски sur Samedi 9 mai 2020

07/02/2020 14:26

Pak e njohim por edhe gruaja e Adem Jasharit, barte municione dhe ishte luftëtare