Sporti

Fury për Joshuan: S’është i rrezikshëm, është një foshnje e përkëdhelur

05/05/2020 12:19
nga:M K

Kampioni botëror i peshave të rënda, Tyson Fury, ka thumbur dukshëm konkurrentin e tij për çmimin e më të mirit, Anthony Joshua.

Ai e ka cilësuar bashkëkombasin si një foshnje e madhe, por që përkëdhelet, përcjell GazetaBlic.

Pikërisht në kohën kur po diskutohet data e meçit mes tyre, e që sipas të gjitha gjasave do të jetë muaji Dhjetor i këtij viti.

“Joshua nuk është aspak i rrezikshëm. Ai është si një foshnjë e madhe e përkëdhelur.

Kampioni i vetëm botëror i pamposhtur jam unë. Mendoj se Joshua rivalin më të madh e ka Andy Ruiz dhe jo mua” ka thënë mes tjerash Fury.

/GazetaBlic/

06/10/2020 23:48

Joshua – Fury, pikë e veçantë marrëveshjeje për ndarjen e fitimit