Sporti

Fury: Do ta nokautojë Wilderin në raundin e dytë!

01/13/2020 23:46
nga:Lorik J

Tyson Fury dhe Deontay Wilder aktualisht janë duke folur për media në një konferencë shtypi, para rimeçit të tyre që zhvillohet me 22 shkurt në Las Vegas.

Para kësaj “lufte”, Tyson Fury pretendon se do të jetë fitues kësaj here, përcjell GazetaBlic.

“Njerëzit presin që Wilder të dalë dhe të më boksojë mua dhe unë të kërkoj nokaut. Për herë të parë në karrierën time në boks nuk kam nevojë ta promovojë këtë duel, do të keni një luftë të mirë”, tha Fury.

https://twitter.com/BTSportBoxing/status/1216845700258025473\

“Do ta nokautojë në raundin e dytë. Jam duke stërvitur për ta fituar duelin me K.O”, përfundoi ai.

Shikoni konferencën LIVE:

/GazetaBlic/