Sporti

FSHF-ja (s)ka para për përkthyes!

06/11/2019 23:51
nga:M K

Pas Euro 2016 dhe arkëtimit prej 12 mln eurosh, u fol se Federata Shqiptare e Futbollit do të ngrinte një strukturë e cila do të ishte shumë më profesionale dhe serioze.

Por, siç duket, kjo gjë jo vetëm që nuk ka ndodhur, por vazhdohet me metodat e vjetra, miqësitë, “blerje” të dështuara dhe sidomos mungesë vizioni.

E ndërsa sa i përket pjesës së organizimit ka rezerva, ajo që bie në sy është që pas De Biasit dhe pak Panuçit, pjesa e përkthimit të trajnerit të kombëtares është kthyer në një humor pa kufi shkruan Telesport, përcjellë GazetaBlic.

Dhe, nëse gazetarët nuk do të kuptonin italisht, kushedi se çfarë “gomarllëqesh” do të shkruanin…

Ashtu si Panuçi, edhe Reja është acaruar. Pyetje të përkthyera gabim dhe pasoja me irritim.

09/18/2019 22:41

Çmenden serbët – Sportistët kosovarë ngrisin flamurin kombëtar dhe atë shtetëror në mes të Serbisë