Lajme

Frashër Krasniqi: Tepih i shtrenjtë, punësime familjare, vetura zyrtare për punë private, ky është bilanci i ditës i Qeverisë Kurti

02/18/2020 21:28
nga:Y I

Ish-deputeti i VV-së që tashmë është pjesë e PSD-së, Frashër Krasniqi ka ironizuar me disa nga veprimet e qeverisë Kurti gjatë ditës së sotme.

Krasniqi përmend blerjen e tepihit 5000 euro nga Kryeministri, Punësimi i djalit të axhës së Salih Zybës si asistent ministrie si dhe përdorimin e veturës zyrtare për punë private nga ana e Xhelal Sveçlës.

“Bilanci i ditës i Qeverisë Kurti.Transformim se jo mahi! shkruan Krasniqi në Facebook raporton Gazeta Blic.

Postimi i plotë:

5000 euro tepih për Kryeministrin,
– Punësimi i djalit të axhës së Salih Zybës si asistent ministrie,
– Xhelal Sveçla përdorë veturën zyrtare për punë private.

Bilanci i ditës i Qeverisë Kurti.
Transformim se jo mahi!