Sporti

Fotot më të bukura nga stërvitja e sotme e Kosovës

10/12/2019 19:23
nga:M K

Kosova të hënën zhvillon ndeshjen e saj të radhës në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020.

Djelmoshat e Challandes e presin Malin e Zi, me të vetmin synim fitoren dhe mbajtjen gjallë të shpresave për vendin e dytë, shkruan GazetaBlic.

Fitorja e mbrëmshme e Çekisë ndaj Anglisë, minimizoi paksa gjasat për kualifikim tutje, pasi tani na duhen dy fitore dhe një barazim për të prekur kampionatin evropian, megjithatë futbollistët tanë premtuan angazhim maksimal në sfidat e mbetura.

Në stërvitjen e sotme, fotografi personal i kombëtares ka shkrepur disa fotografi, derisa ne i kemi përzgjedhur ato më të bukurat.

/GazetaBlic/

06/03/2020 23:35

Marko Gjuriq: Lista Serbe, mbrojtëse dhe simbol i shtetit serb në Kosovë