Lajme

Fotoja e rrallë e shkrepur gjysmë ore pas vrasjes së Azem Hajdarit

10/27/2017 22:22
nga:R A

Gazetari Mero Baze ka publikuar një fotografi të rrallë të Sali Berishës dhe Genc Pollos, pas vrasjes së Azem Hajdarit.

Sot u vendos busti i Azem Hajdarit në vendlindjen e tij, por Baze rikthen në vëmendje këtë moment, duke pretenduar se foto është shkrepur vetëm gjysëm ore pas vrasjes së Hajdarit, ndersa akuzon rende Sali Berishen dhe Genc Pollon…

Ja çfarë shkruan ai:

Shikojeni këtë foto. Është shkrepur gjysëm orë pas vrasjes së Azemit në Spital Ushtarak. Këta ishin dy njerëzit e fundit që takoi Azemi dhe që e nxorrën në rrugë tek vrasësit. Shikoni si e shikojnë njëri tjetrin, gjysmë orë më pas, për të kuptuar nga se janë të shqetësuar.

05/19/2018 09:35

Rihapja e dosjes së Azem Hajdari, çfarë kërkon Izet Haxhia