Lajme

Foto e re nga festa e Haradinajt e Thaçit

04/01/2018 18:08
nga:A. R.

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë festuar Pashkët në shtëpinë e ministrit Pal Lekaj.

Të dy krerët e shtetit janë bërë bashkë dhe kanë ngre dolli për festë.

Ata si duket nuk kanë asnjë problem mes vete, ani pse zërat që Thaçi po merr të gjitha vendimet madhore për shtetin duke e përjashtuar kryeministrin, po shtohen shtohen, sidomos pas dy aksioneve të fundit, arrestimin e Marko Gjuriq, dhe atë të gjashtë shtetasve turq.

Në drekën e pashkëve janë edhe kryetari i Gjakovës Ardian Gjini, dhe ai i Obiliqt Xhafer Gashi./GazetaBlic/