Sporti

Formacioni i lojtarëve të lirë që mund të transferohen pa para në vitin 2018 (Foto)

09/25/2017 09:27
nga:Gazeta Blic

Lionel Messi mund të transferohet pa asnjë cent vitin e ardhshëm.

Ylli i Barcelonës, ende nuk e ka nënshkruar kontratën e re me gjigantin katalan, dhe kontrata aktuale i skadon në qershor të 2018-tës, përcjell Gazeta Blic

Andaj, Messi së bashku me Andres Iniestan, në rast se nuk rinovojnë kontratat e tyre, vitin e ardhshëm mund të largohen pa asnjë cent nga klubi.

Përveç Messit e Iniestas, edhe dy yjet e Arsenalit, Alexis Sanchez e Mesut Ozil, do të jenë lojtarë të lirë në fundin të sezonit.

Më poshtë keni formacionin e lojtarëve të lirë nga fundi i sezonit. /Gazeta Blic/

10/20/2018 23:05

Lajmi i fundit, mësohet sa do të mungojë Messi