Sporti

Formacionet zyrtare: Venezuela – Argjentina

06/28/2019 20:22
nga:M K

Venezuela dhe Argjentina do të përballen sonte me fillim nga ora 21:00 në ndeshjen çerekfinale të “Copa America 2019”.

“Gauçosët” e siguruan kualifikimin tutje vetëm pas fitores në xhiron e fundit ndaj Katarit, derisa tani do ta kenë një tjetër test të vështirë, shkruan GazetaBlic.

Fituesi i këtij takimi, në gjysmëfinale do të luajë ndaj vendit organizator, Brazilit, i cili mbrëmë fitoi ndaj Paraguait vetëm pas ekzekutimit të penalltive.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në stadiumin mitik, Maracana të Rio De Janeiros, kurse ne do t’iu raportojmë për çdo ndryshim eventual.

Para pak çastesh janë zbuluar edhe emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë:

/GazetaBlic/

11/18/2020 10:14

Messi sërish pa gol, Argjentina shënon fitoren e radhës