Sporti

Formacionet zyrtare: Valencia-Real Madrid

04/03/2019 20:43
nga:M K

Valencia dhe Real Madridi do të përballen sonte me fillim nga ora 21:00 në kryendeshjen e javës në gadishullin Iberik.

Real Madridi me një fitore eventuale do të afrohej në dy pikë vendit të dytë dhe do të tentonte me çdo kusht që të shpallej nënkampion, pasi sipas të gjitha gjasave, Barcelona tashmë e ka në dorë titullin, shkruan GazetaBlic.

Në anën tjetër, vendasit me tre pikë do të hynin seriozisht në garë për një vend në garat evropiane.

Para pak çastesh kanë dalë edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, derisa mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në “Estadio De Mestalla”.

Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga fillimi.

/GazetaBlic/

01/14/2021 10:31

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Athletic Bilbao