Sporti

Formacionet zyrtare: Sheffield Utd – Manchester City

01/21/2020 19:30
nga:M K

Kampioni aktual anglez, ndeshjen e xhiros së 24’të në Premier Ligë do ta zhvillojë në udhëtim te Sheffield Utd.

Skuadra nga ” Bramall Lane” ndërkaq, momentalisht pozicionohet në vendin e shtatë dhe do të mundohet që ta sigurojë një rezultat pozitiv përballë djelmoshave të Cityt, që duket se i kanë humbur shpresat për titull, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 20:30, kurse tashmë janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

02/06/2020 16:13

Postim i çuditshëm i llogarisë zyrtare të Manchester Cityt në rrjetet sociale, lidhur me transferimin e Messit në “Etihad”