Sporti

Formacionet zyrtare Salzburg – Liverpool, Xherdan Shaqiri …

12/10/2019 17:53
nga:M K

Padyshim njëra nga ndeshjet më interesante të mbrëmjës së sotme në Ligën e Kampionëve.

Fjala është për duelin që do të zhvillohet në Austri, mes Salzburgut dhe Liverpoolit, shkruan GazetaBlic.

Një fitore me dy gola diferencë e vendasve e lë jashtë gare kampionin aktual të Champions Leagues, e që do të ishte befasi e dorës së parë. Mysafirët llogariten favoritë pasi me barazim sigurojnë kualifikimin në fazën tjetër.

Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave. Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë, kurse siç edhe mund ta shihni, Shaqiri do ta fillojë atë nga banka rezervë.

/GazetaBlic/

05/22/2020 09:55

I infektuari Dalglish kërkon rinisjen e Premier Ligës