Sporti

Formacionet zyrtare: Roma – Bologna

02/07/2020 19:54
nga:M K

Roma-Bologna është dueli që e hap xhiron e 23’të në Serie A, me venadasit që llogariten favoritë për të triumfuar.

Dueli fillon nga ora 20:45, derisa pritet të sjellë një përballje me mjaft rivalitet, megjithëse duhet pranuar faktin pikët janë shumë më të rëndësishme për vendasit që po luftojnë për pozitën e katërt, derisa udhëtuesit tashmë kanë arkëtuar 30 pikë dhe frymojnë lirshëm sa i përket mbijetesës, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, tashmë janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, e të cilat mund t’i shihni më poshtë.

/GazetaBlic/

02/07/2020 22:55

Notat e futbollistëve: Roma – Bologna