Sporti

Formacionet zyrtare: Real Madrid- Levante, super ndryshime nga Zidane (FOTO)

09/09/2017 12:02
nga:Y.K

Ashtu siç edhe pritej, Zinedine Zidane ka bërë disa ndryshime në formacionin startues të ndeshje së sotme ndaj Levantes (13:00h).

Tekniku Madrilen ka vlerësuar se lojtarët që kanë ardhur nga kombëtaret e tyre janë të lodhur dhe kanë nevojë për pushim, kështu që ka lënë jashtë disa prej tyre, dhe ka preferuar të startoje me ata që kanë patur më pak minuta në këtë fillim sezoni.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid XI: Casilla; Carvajal, Ramos, Nacho, Theo; Kroos, Llorente; Lucas, Asensio, Marcelo; Benzema.

Levante XI: Raúl; Iván, Toño, Róber, Chema; Lerma, Ivi, Postigo, Alegría, Jason; Campaña

06/22/2018 21:05

ZYRTARE: Real Madrid transferon këtë super portier