Sporti

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Atletico Madrid

02/01/2020 14:54
nga:M K

Padyshim se vëmendja kryesore do të jetë në kryeqytetin Iberik, Madrid.

Real Madridi kryesues i La Ligas e pret rivalin lokal, Atletico Madrid me të vetmin synim, fitoren dhe rrugëtimin drejt titullit kampion, shkruan GazetaBlic.

Një spektakël i garantuar në “Santiago Bernabeo”. Tashmë janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, ndërsa mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në takimin që nis nga ora 16:00.

Me poshtë emrat e lojtarëve që startojnë nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

05/08/2020 19:45

Futbollisti i Atletico Madrid pozitiv me COVID-19