Sporti

Formacionet zyrtare: PSG- Real Madrid

03/06/2018 19:39
nga:Y.K

Nga ora 20:45, zhvillohet ndeshja derbi e Ligës së Kampionëve ku takohen PSG dhe Real Madrid

Në ndeshjen e parë skuadra e trajnerit Zidane para tri jave kishte fituar në “Santiago Bernabeu” me rezltat 3-1, shkruan Gazeta Blic

Trajneri Emery sot nuk do ta këtë në dispozicion brazilainin Neymar i cili është lënduar përballë Marsielle.

Në vend të tij do të luaj argjentinasi Di Maria.

PSG XI: Areola; Alves, Silva, Marquinhos, Kurzawa; Rabiot, Motta, Verrati; Mbappe, Cavani, Di Maria

Ndërkohë te Reali nuk do të luajnë nga minuta e parë Toni Kross dhe Luka Modric./Gazeta Blic

09/20/2018 19:23

‘Los Merengues’ për titullin e 14-të në Champions League