Sporti

Formacionet zyrtare: Juventus – Torino

07/04/2020 16:16
nga:M K

Juventusi kryesues, e pret rivalin e qytetit, për një tjetër fitore dhe vazhdim të sigurt të rrugëtimit drejt titullit kampion, që do të ishte i teti me radhë.

Edhe pse llogaritet favorit në letër, nuk pritet ta ketë edhe aq të lehtë në fushë, përcjell GazetaBlic.

Torino po lufton për mbijetesë dhe një rezultat pozitiv sot do të ishte më se i nevojshëm për të frymuar më lirshëm dhe për të mos rrezikuar mbijetesën në elitën e futbollit italian.

Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, andaj mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 17:15.

/GazetaBlic/

08/08/2020 20:52

Zyrtare: Pirlo, trajner i Juventusit