Sporti

Formacionet zyrtare: Juventus – Lecce

06/26/2020 20:48
nga:M K

Juventusi kryeson renditjen tabelare në Serie A me katër pikë më shumë se Lazio dhe tetë sosh më tepër se Inter, andaj këtë diferencë do të mundohet ta mbajë edhe pas kësaj xhiroje.

Djelmoshat e Sarrit e presin Leccen me fillim nga ora 21:45 në kuadër të xhiros së 28, ku fitorja është opsioni i vetëm, përcjell GazetaBlic.

Bianconerët llogariten favoritë, si në letër ashtu edhe në fushë. Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Më poshtë emrat e futbollistëve që pritet ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

Lecce: (4-3-2-1): Gabriel; Rispoli, Lucioni, Paz, Vera; Petriccione, Tachtsidis, Mancosu; Falco, Donati; Shakov.

/GazetaBlic/

07/07/2020 23:45

Milani shënon fitore me aromë evropiane, Juventusi s’ka arsye për t’u shqetësuar